Yerel seçim sonuçları için flaş iddia: Ankara’yı 4 puan farkla kazanacağız

Giriş
Güncellenme
Yerel seçim sonuçları için flaş iddia: Ankara’yı 4 puan farkla kazanacağız

CHP’den yeniden aday gösterilen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, aralarında Sputnik’in de bulunduğu internet medya temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Geçen beş yılda Çankaya Belediyesi olarak büyük yatırım programını hayata geçirdiklerini anlatan Taşdelen, “Bütün bu yatırımları yaparken hiç borç almadık, bir kuruş belediyeyi borçlandırmadık, bir kuruş kredi çekmedik. Belediyeyi borçlandırmadan bunu başardık” dedi.

‘ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ ULUSLARARASI STANDARTLARDA OLACAK’

 

Ankara’nın uluslararası standartlarda tek kültür merkezi olma niteliğindeki Atatürk Kültür Merkezi’ni yeni dönemde açmayı planladıklarını belirten Taşdelen, “Baktığınız zaman hükümet ya da Ankara büyükşehir belediyesi Ankara’yı yönettikleri 20 yılda Ankara’ya bir tane kültür merkezi kazandırmadılar örneğin. Ama biz ilçe belediyesi olarak Ankara’ya dört tane kültür merkezi hayata geçirdik” diye konuştu. Taşdelen, kültür merkezinin Viyana Filarmoni Orkestrası’nın gelip konser verebileceği, bir Broadway Müzikali’nin gelip oynayabileceği standartlarda olacağını anlattı.

‘YENİ BİR AOÇ’Yİ ANKARA’YA KAZANDIRACAĞIZ’

Önümüzdeki dönem büyük projelere imza atacaklarını ifade eden Taşdelen, Bademlidere’de Ankara’nın en büyük parkını yapacaklarını kaydetti. Bu parkın yeni bir Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) olacağını ifade eden Taşdelen, “Biliyorsunuz AOÇ yağmalandı, Ankara’nın ciğerlerinden biri söküldü biz buna karşılık 750 dönümlük bir parkı, yeni bir AOÇ’ni Ankara’ya kazandıracağız” dedi. Yine Ankara’nın en büyük gençlik merkezi ve kütüphanesini de Çankaya Belediyesi olarak yapmayı planladıklarını ifade eden Taşdelen, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini anlatan bir Kurtuluş Savaşı müzesi açacaklarını belirtti. Taşdelen, bir diğer projelerinin de ‘adak ve aş evi’ olduğunu söyledi.

 

PROJELERİN KAYNAĞI NEREDEN?

“Belediyeleri düzgün yönetirseniz kaynak var, yeter ki siz işin ehli olun, işinin ehli insanlarla çalışın” diyen Taşdelen, kendisinden önceki dönemlere ait 710 milyon lira borç ödediklerini, belediyenin şu anda kısa ve orta dönemini ciddi anlamda rahatlattıklarını kaydetti. Göreve geldikten sonra belediyenin gelirlerini yüzde 35 artırdıklarını giderlerini yüzde 28 kıstıklarını anlatan Taşdelen, bunun da çok ciddi saha denetimleriyle sağlandığını, kendisinin de beş yılda temsil ödeneğini hiç kullanmadığını da kaydetti.

‘ANKARA’DA EN SEVMEDİĞİM ŞEY HAYATIN AVM’LERE SIKIŞMIŞ OLMASI’

“Ankara’da en sevmediğiniz şey nedir?” sorusuna, “Benim Ankara’da en sevmediğim şey hayatın AVM’lere sıkışmış olması” yanıtını veren Taşdelen, bütün çağdaş ülkelerde hayatın sokaklarda olduğunu vurguladı. Taşdelen, dünyanın hiçbir yerinde AVM’lerin kent merkezinde olmadığını ifade ederken, AVM’nin kent merkezinde olmasının ticareti de trafiği de olumsuz etkilediğini anlattı.

 

‘HÜKÜMET ANKARA’NIN İSTANBUL’A DÖNÜŞÜNÜ SEVİYOR’

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, soruları yanıtlarken de hükümetin Ankara’nın içini boşalttığını söyledi. Taşdelen, “Cumhuriyetle bir rövanş içinde oldukları için ve Ankara’yı değil de İstanbul’u sevdikleri için Ankara’nın içini boşalttılar. Bankalar gitti, kamu kurumlarının çoğunu taşıdılar. Yani hükümetin Ankara’yı sevmediği çok açık, çok net zaten, sevmiyor Ankara’yı. Onlar Ankara’nın İstanbul’a dönüşünü seviyor” diye konuştu.

‘ANKARA’YI ALACAĞIMIZA YÜREKTEN İNANIYORUM’

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın seçimi kazanacağına inandığını vurgulayan Taşdelen, “Ben Ankara’yı alacağımıza yürekten inanıyorum. En az 4 puan farkla alacağımıza inanıyorum, altını çizeyim en az 4 puan farkla” dedi.

‘AK PARTİ VE MHP SEÇMENLERİNDEN OY ALACAĞIMI GÖRÜYORUM’

Çankaya’ya 2014 seçimlerinde yüzde 64 oy alarak belediye başkanı seçildiğini ifade eden Taşdelen, bunun CHP’nin genelde ve yerelde aldığı en yüksek oy olduğunu söyledi. Taşdelen, bu seçimde yeni bir rekor kıracaklarına inandığını belirterek, “Çünkü normalde bize oy vermeyen AK Parti ve MHP seçmenlerinden de oy alacağımı görüyorum. Yani yaptığımız hizmetlerle çok sayıda seçmeni kazandığımızı görüyorum, yeni bir rekor kıracağız” diye konuştu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Annenin paylaşımı 13 milyon kez görüntülendi

20 Şubat 2019 09:00, Çarşamba

South China Morning Post” gazetesinin haberine göre, Çin’in Cıciang eyaletine bağlı Hangcou kentinde bir kız öğrenci, Bahar Bayramı’nda ebeveynlerinden habersiz ev ödevlerini yazması için 800 yuana (yaklaşık 625 TL) robot satın aldı.   İnsan yazısını taklit ederek, hatasızca yazabilen robot, kız öğrencinin öğretmenlerinin bir haftalık Bahar Bayramı için verdiği ödevleri çok kısa sürede yazarak bitirdi. […]

Bu söz bile insanı ürkütüyor

20 Şubat 2019 08:58, Çarşamba

Özhaseki, Kanal 7 televizyonunda yayınlanan “İskele Sancak” programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. Belediyecilik ile ilgili yeterli tecrübeye sahip olduğunu belirten Özhaseki, şehircilik konusunda Ankara’nın eksiklerinin farkında olduğunu ve çalışmalarını da bu düzlemde yaptıklarını söyledi.   AK Parti ve MHP’nin sık sık gündeme getirdiği beka sorununa yönelik söylemlerin sorulması üzerine Özhaseki, seçim çalışmalarına başlarken […]

ABD’den kritik Türkiye ve Suriye açıklaması:

20 Şubat 2019 08:56, Çarşamba

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Robert Palladino, Suriye’den çekilme kararına sadık olduklarını ve bu süreç içinde güvenli bölge oluşturulması için Türkiye ile aktif şekilde görüştüklerini belirtti. Palladino, Bakanlıkta yapılan basın brifinginde gazetecilerin sorularını cevaplayarak, ABD’nin Suriye’den çekilme sürecine ve Türkiye ile olan temaslara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ABD’nin Suriye’den çekilme kararına sadık olduğunu fakat bunun için […]

Suriyeliler sınavsız istediği üniversiteye girebiliyor mu? YÖK’ten açıklama geldi
18 Şubat 2019 10:42, Pazartesi

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı sosyal medya hesaplarından, “YÖK’ün, Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava tabi tutulmadan Türkiye’de istedikleri üniversiteye girebilecekleri şeklinde bir açıklama yaptığı” yönünde, tamamen gerçek dışı bilgiler içeren ve vatandaşları maksatlı bir şekilde yanıltmaya yönelik paylaşımlarda bulunulduğu aktarıldı. ‘GERÇEK DIŞI VE MAKSATLI’ Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Bu paylaşımlar mevcut durumu yansıtmamakta olup, YÖK’ün […]

THY duyurdu! Uçuş korkusu olanlar dikkat…
18 Şubat 2019 10:38, Pazartesi

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin düzenlediği iki günlük uçuş korkusunu yenme programına katılan birçok kişi korkularını yenerek uçağa binmeye başladı. Standart katılım fiyatının 2 bin 750 TL olduğu uçuş korkusunu yenme programında katılımcılar gerçek uçuşa da katılıyor. Program sayesinde binlerce kişi uçuş korkusunu yenerken program cumartesi ve pazar olmak üzere her ay bir kez düzenleniyor. […]

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir