Bu söz bile insanı ürkütüyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, "HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 'Kürdistan'da biz kazanacağız' dedi. Bu söz bile insanı ürkütüyor. Ülke içinde başka bir ülke kurmak gibi veya başka ülke tanımlaması gibi bir sözcük bile insanın zihninde, 'Biz ayrıyız, böleceğiz' demek isteyen bir iz bırakıyor" dedi. Temelli'nin sözleri büyük tartışma yaratmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Giriş
Güncellenme
Bu söz bile insanı ürkütüyor

Özhaseki, Kanal 7 televizyonunda yayınlanan “İskele Sancak” programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. Belediyecilik ile ilgili yeterli tecrübeye sahip olduğunu belirten Özhaseki, şehircilik konusunda Ankara’nın eksiklerinin farkında olduğunu ve çalışmalarını da bu düzlemde yaptıklarını söyledi.

 

AK Parti ve MHP’nin sık sık gündeme getirdiği beka sorununa yönelik söylemlerin sorulması üzerine Özhaseki, seçim çalışmalarına başlarken sadece Ankara’yı konuşma kararı aldıklarını ancak günümüzde yaşananlar sebebiyle beka meselesini konuşmamanın mümkün olmadığını vurguladı.

“BU SÖZ BİLE İNSANI ÜRKÜTÜYOR”

Özhaseki, terör örgütlerinin Türkiye’nin güvenliği açısından tehdit oluşturduğuna dikkati çekerek, “HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, ‘Kürdistan’da biz kazanacağız’ dedi. Bu söz bile insanı ürkütüyor. Ülke içinde başka bir ülke kurmak gibi veya başka ülke tanımlaması gibi bir sözcük bile insanın zihninde, ‘Biz ayrıyız, böleceğiz’ demek isteyen bir iz bırakıyor.” diye konuştu.

Temelli’nin, Kandil’den aldığı emirleri yerine getirdiğini belirten Özhaseki, şunları kaydetti:

“Üstü kapalı ya da açık pazarlıklarla, CHP yönetimi Kandil’in temsilcileriyle görüşüyor mu? Görüşüyor. Bunu herkes biliyor zaten kendileri de saklamıyor. Peki Ankara için ne yapıyorlar? Affedersiniz ama aklımızla alay ediyorlar. Yani burada aday açıklamayarak milliyetçi oyları ürkütmek istemiyorlar. Milliyetçi ülkücü kardeşlerimize, kendi partilerine CHP’ye oy verişi engelleyecek bir tavır içinde olmak istemiyorlar. CHP ve İYİ Parti bir araya gelerek bir taraftan sosyal demokrat oylara bir taraftan da İYİ Parti’deki milliyetçi oylara göz koyarak güya bu işi bitirmek istiyorlar. HDP çok açık olarak ‘Biz evet oradayız, adayımız da yok, destekliyoruz’ diyemiyorlar. Üstü kapalı olarak söylemeye çalışıyorlar.”

 

Özhaseki, CHP’nin HDP ile yaptığı görüşmeleri ilk başlarda olduğu gibi gizli yürütmediğini hatırlatarak, “Sezai Temelli’nin sözleri de her şeyi çok aşikar olarak ortaya döktü. Biz şimdi beka meselesi demekte haksız mıyız ? Bu ülkeyi bölmek isteyenler karşısında elbette bir ittifak kurarak bir aradayız diyeceğiz tabii ki.” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA ELEŞTİRİ

İYİ Parti seçmeninin HDP ile ittifak söylemlerine karşı sert bir tutumu olduğunun hatırlatılması üzerine Özhaseki, İYİ Parti seçmeninin CHP adayına oy verdiği takdirde, HDP ile aynı yere oy vermiş olacağını söyledi.

 

Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sandıkta bütün seçmenlerle ittifak yapıyoruz.” sözlerini eleştirerek, “Böyle bir yol bulmaya çalışıyorlar. Daha kibar, üstü örtülü ve kamufle edilmiş bir yol bulmaya çalışıyorlar. İYİ Parti ile oturup kendi aranızda şehirleri aldınız verdiniz, iki dudağınızın arasında. Hangi seçmene sordunuz?” değerlendirmesinde bulundu.

Güneydoğu’da yaşanan terör saldırılarının unutulmadığını belirten Özhaseki, şöyle devam etti:

“İstanbul ve Ankara’daki ilçe pazarlıklarında Kandil’e bir kapı açılırsa evlatlarını insanlar o belediyelere nasıl gönderecekler? Siz zannediyor musunuz ki, Kandil ‘Sizi destekliyoruz’ deyip geri çekiliyor. Böyle bir şey asla olmaz. Şirketlerdeki insanlara, belediye personeline, parklara, bahçelere ve sosyal tesislere Kandil’in temsilcilerinin gelip oturduğunu bir düşünün. Bunu herkesin iyi düşünmesi lazım.”

Özhaseki, “Kim sizi iş başına getiriyorsa, oturduğunuzda onlara borcunuzu ödersiniz.” ifadelerini kullanarak, “İstanbul’da bazı ilçelerde ayyuka çıktı ve Kandil’in çok sempatik baktığı adamlar belediyelere geldi. Burada da mahcup bir eda ile milliyetçi tabanı ürkütmemek adında çok daha gizli yapılan bir takım pazarlıklar var. İş başına gelen arkadaş bunlardan oy aldığı halde sırtını dönebilir mi?” ifadelerini kullandı.

 

“ARTIK MİLLET SEÇİMDEN DE YORULDU”

CHP yönetimine ve CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’a çağrıda bulunan Özhaseki, Kandil’le pazarlık yapmadıklarını söyleyerek terörü lanetlemelerini istedi.

Özhaseki, eski Genel Başkan Deniz Baykal’dan sonra CHP’de yeni bir algı yönetiminin başladığına dikkati çekerek, “Algı yönetimi üzerinden sosyal medyada öyle yalanlar söylüyorlar ki, akla hayale gelmeyecek şeyler ama bir kısım insan demek ki tesirinde kalıyor ve bundan çok hoşnut oluyorlar ki devam ediyorlar.” dedi.

Yerel seçimlerden alınacak her sonuçta Türkiye’nin yoluna devam edip edemeyeceğinin sorulması üzerine Özhaseki, şunları kaydetti:

“CHP Genel Başkanı’nın beyanatları var. ‘Biz şu kadar büyükşehri alacağız sonra da yeniden parlamenter sisteme dönmek için elimizden geleni yapacağız.’ Bu rejim tartışmasının yeniden başlaması, eskiye dönüş, erken seçim çağrılarının başlaması demektir. Artık millet seçimden de yoruldu. Bu seçimler iyi bir ortamda atlatılırsa 4,5 sene kadar rahatça hükümetin iş yapacağı bir ortam doğuyor ve inşallah bunu sağlarız.”

Kaynak: AA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Annenin paylaşımı 13 milyon kez görüntülendi

20 Şubat 2019 09:00, Çarşamba

South China Morning Post” gazetesinin haberine göre, Çin’in Cıciang eyaletine bağlı Hangcou kentinde bir kız öğrenci, Bahar Bayramı’nda ebeveynlerinden habersiz ev ödevlerini yazması için 800 yuana (yaklaşık 625 TL) robot satın aldı.   İnsan yazısını taklit ederek, hatasızca yazabilen robot, kız öğrencinin öğretmenlerinin bir haftalık Bahar Bayramı için verdiği ödevleri çok kısa sürede yazarak bitirdi. […]

ABD’den kritik Türkiye ve Suriye açıklaması:

20 Şubat 2019 08:56, Çarşamba

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Robert Palladino, Suriye’den çekilme kararına sadık olduklarını ve bu süreç içinde güvenli bölge oluşturulması için Türkiye ile aktif şekilde görüştüklerini belirtti. Palladino, Bakanlıkta yapılan basın brifinginde gazetecilerin sorularını cevaplayarak, ABD’nin Suriye’den çekilme sürecine ve Türkiye ile olan temaslara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ABD’nin Suriye’den çekilme kararına sadık olduğunu fakat bunun için […]

Suriyeliler sınavsız istediği üniversiteye girebiliyor mu? YÖK’ten açıklama geldi

18 Şubat 2019 10:42, Pazartesi

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı sosyal medya hesaplarından, “YÖK’ün, Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava tabi tutulmadan Türkiye’de istedikleri üniversiteye girebilecekleri şeklinde bir açıklama yaptığı” yönünde, tamamen gerçek dışı bilgiler içeren ve vatandaşları maksatlı bir şekilde yanıltmaya yönelik paylaşımlarda bulunulduğu aktarıldı. ‘GERÇEK DIŞI VE MAKSATLI’ Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Bu paylaşımlar mevcut durumu yansıtmamakta olup, YÖK’ün […]

THY duyurdu! Uçuş korkusu olanlar dikkat…
18 Şubat 2019 10:38, Pazartesi

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin düzenlediği iki günlük uçuş korkusunu yenme programına katılan birçok kişi korkularını yenerek uçağa binmeye başladı. Standart katılım fiyatının 2 bin 750 TL olduğu uçuş korkusunu yenme programında katılımcılar gerçek uçuşa da katılıyor. Program sayesinde binlerce kişi uçuş korkusunu yenerken program cumartesi ve pazar olmak üzere her ay bir kez düzenleniyor. […]

Fetullah Gülen Türkiye’ye mi getiriliyor? İbrahim Kalın’dan flaş açıklama!
18 Şubat 2019 10:33, Pazartesi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in Türkiye’ye getirildiği yönündeki iddiaya ilişkin açıklama yaptı. Kalın bu konuda, “Bize ulaşan böyle bir şey yok” dedi. Kalın, “Biliyorsunuz FETÖ ile mücadele konusunda kararlılığımız tamdır. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar en üst kademesinden en alt kademesine kadar bu ihanet şebekesini karşı mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecek. Bu […]

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir