Babası ve Üvey Annesinin İşkencesine Uğrayan Küçük Kız: Canım Çok Acıyordu

Giriş
Güncellenme
Babası ve Üvey Annesinin İşkencesine Uğrayan Küçük Kız: Canım Çok Acıyordu

İstanbul’da babası ve babasının sevgilisinin işkencesine maruz kalan 5 yaşındaki kız çocuğu, mahkemedekilerin dışarıya çıkarılmasıyla verdiği ifadede, ”Canım çok acıyordu.” dedi.

Fatih’te babası ve babasının birlikte yaşadığı sevgilisi tarafından işkenceye uğradığı iddia edilen 5 yaşındaki kız çocuğu, duruşmada verdiği ifadede, “Beni neden dövdüklerini bilmiyordum, yaramazlık yaptığım için olabilir. Çok canım acıyordu” dedi.

ÜZERİNDE SİGARA SÖNDÜRDÜLER

Eylül ayında Fatih Silivrikapı’da 5 yaşındaki öz kızı S.S.K.’nın üzerine kaynar su döktüğü, dişlerini kırdığı ve üzerinde sigara söndürdüğü iddia edilen baba İbrahim K. ve birlikte yaşadığı Hatice T.’nin yargılanmasına devam edildi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar İbrahim K. ve Hatice T. cezaevinden getirildi. Şikayetçi anne Kudret K. ile çocuk yuvasında devlet koruması altına alınan mağdur S.S.K. da ifade vermek üzere duruşmada hazır bulundu.

”OLAYI KOMŞULARIMDAN DUYDUM”

Anne Kudret K., olayı önce komşulardan duyduğunu söyleyerek, “Komşular üvey annesi ve babasının kızıma kötü davrandığını söylediler. S. son zamanlarda çok durgundu. Ben biraz konuştuktan sonra, beni benimsedikten sonra anlatmaya başladı. Ben ona ‘Tekrar o kadına gitmek istiyor musun?’ dedim. Hayır cevabı verince o zaman anlatmasını söyledim. Kızım bana Hatice T.’nin kendisini ısırdığını, üzerine çaydanlıkla kaynar su döktüğünü, yüzüne vurduğunu, dişlerini çektiğini söyledi” dedi.

”SİZ NE BİLİYORSANIZ BEN DE O KADARINI BİLİYORUM”

Kudret K., kızına “Neden babana anlatmadın?” diye sorduğunu belirterek, kızının “Babama söylediğim zaman bana kızıyordu, babam da beni kemerle dövüyordu” dediğini, sanıklardan şikayetçi olduğunu söyledi. Kudret K.’nın sözleri üzerine sanık İbrahim K., “Hakim bey siz ne biliyorsanız ben de o kadarını biliyordum. Günümün 4’te 3’ünü iş yerinde geçiyordum” dedi.

SANIKLAR SALONDAN ÇIKARILDI

Annenin ifadesinin ardından tutuklu sanıklar salondan çıkarıldı. Mağdur S.S.K., Çocuk Esirgeme Kurumupedagogu ve adliyede görevli bir pedagog eşliğinde duruşma salonuna alındı. Sanık avukatlarının talebi üzerine görüşü sorulan pedagoglar, çocuğun ifadesinin kapalı oturumda alınmasının daha iyi olacağını söylediler. Bunun üzerine duruşma hakimi, salondaki izleyiciler ve gazetecilerin de duruşma salonundan çıkarılmasına karar verdi.

“BABAM KEMERLE DÖVDÜ”

Küçük S.S.K.’nın ifadesinde, sanık Hatice’nin ayağına ve eline kaynar su dökerek yaktığını söyleyerek, “Bunu bilerek yaptı. Kollarımı, boynumu, sırtımı ısırdı. Babam kemerle dövdü. Hatice beni dövdüğünde canım çok acıyordu. Şimdi yurtta kalıyorum, orada arkadaşlarım var, mutluyum. Büyüyünce ressam olacağım. Hatice’nin de babamın da yanına gitmek istemiyorum. Hatice beni bacaklarımdan tutup sürüklüyorlardı. Biraz yaramazlık yapıyordum, onun için yapıyorlardı. Hatice’nin yaptıklarını bazen babama söylüyordum, bazen söylemiyordum. Bunları babama anlattığımda babam beni dövüyordu. O yüzden söyleyemiyordum. Ben neden dövdüğünü bilmiyorum. Akşam eve geldiğinde babam beni kemerle dövdü. Bir kere değil çok defa dövdü” dediği öğrenildi.

Sanık Hatice T.’nin avukatının talebi üzerine S.S.K.’nın vücudundaki morluklar ve ezilmelerin salonda incelenerek tutanağa geçirildiği belirtildi.

“BABASINI KOLSUZ VE BACAKSIZ ÇİZMİŞ”

Mağdur S.S.K.’nın ifadesini değerlendiren çocuk psikoloğu Bahar İlhan ise, “S. kuruma ilk getirildiğinde sadece külotla gezebiliyordu. Yaraları acıdığı için pantolon giyemiyordu, yürümekte zorlanıyordu. Bacağının iç kısmında irili ufaklı yaralar, yüzünün bir tarafında çok derin bir ısırık izi vardı. Kendisiyle ilk görüşmede kendisine boyalar verdim ve resim yapmasını istedim. Resimle ilgili sorular sorduğumda, Hatice’den bahsediyor, özellikle işkence yapan kişi olduğunu söylüyordu. S. babası ile ilgili bana en ufak bir bilgi vermedi, her şeyi içine atan bir çocuk. Çizmiş olduğu bir resimde babasını kolları ve ayakları olmaksızın duran bir adam olarak çizmişti. Bunun bilişsel açıklaması ‘bana vurma’ demektir” şeklinde konuştu.

”BABA SEVGİSİNDEN MAHRUM KALMASINI İSTEDİM”

S.S.K. ifadesinin ardından salondan çıkarılarak, sanıklar duruşma salonuna alındı ve kapalılık kararı sonlandırıldı. Söz hakkı isteyen baba İbrahim K., “Kızım annesiz kaldıktan sonra babasız da kalmasın diye yuvaya vermedim. Baba sevgisinden yoksun kalmasın istedim. Yuvaya vermeye kıyamadım” dedi. Bunun üzerine hakim tepki göstererek, “Yuvaya vermeye kıyamadın ama kemerle dövmüşsün. Çocuk bana da anlattı burada” dedi. Sanık ise çocuğuna şiddet uygulamadığı iddiasını yineledi.

TAHLİYE TALEBİNDE BULUNDU

Diğer sanık Hatice T. ise mahkemeye yazılı dilekçe sunarak, tüm suçun babada olduğunu, babanın çocuktan çok kendisini cezaevinden çıkarmanın yollarını aradığını, bu yüzden suçu üstüne attığını iddia ederek, tahliye talebinde bulundu. Ara kararını açıklayan mahkeme tahliye taleplerini reddederek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Eylül ayında Fatih’te 5 yaşındaki S.S.K.’ya babası İbrahim K. ve birlikte yaşadığı Hatice T. tarafından işkence yapıldığı iddiası üzerine 2 şüpheli gözaltına alınmış ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. S.S.K. ise Çocuk Esirgeme Kurumuna yerleştirilmişti. Olaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede sanık Hatice T.’nin “çocuğa karşı eziyet” ve “yaralama” suçlarından 4 yıldan 11 yıla, tutuklu şüpheli baba İbrahim K.’nın ise “alt soya karşı eziyet” ve “yaralama” suçlarından 4,5 yıldan 12,5 yıla kadar hapisleri istenmişti. İddianamede, olay tarihinde anne Kudret K. ile şüpheli baba İbrahim K.’nın boşanma aşamasında oldukları ve ayrı yaşadıkları, 5 yaşındaki kız çocuğunun baba İbrahim K. ve kız arkadaşı Hatice T. ile birlikte yaşadığı belirtilmişti. Mağdurun yüzünün ve bacakların yanmış olduğu, vücudunda ısırık izleri, boynunda ise morlukların bulunduğunun tespit edildiği aktarılan iddianamede, bu kapsamda alınan uzman raporunda çocuktaki yanık izlerinin sıcak su dökülmesi sonucu oluştuğu, morlukların ise darbeye bağlı olarak meydana geldiğinin tespit edildiğine değinilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Antalya’da ölü bulunan evsiz adamın cebinden çıkan para kahretti

20 Şubat 2019 12:19, Çarşamba

Antalya’da bir süredir ormanlık alanda yaşayan Bayram Ünal (53) ölü bulundu. Ünal’ın cebinden 2 lira 10 kuruş çıktı. HAYVANLARINI GEZDİRİRKEN BULDU Konyaaltı ilçesi Akkuyu Mahallesi’nde, 20. Cadde üzerinde bulunan ormanlık alanda dün akşam hayvanlarını gezdiren bir kişi, çalılıkların içerisinde bir kişinin hareketsiz yattığını gördü. CESEDİN YANINDA YATAĞI VARDI Durumun 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirilmesi üzerine […]

Mega deprem için tarih verildi: Yarın 8 büyüklüğünde deprem olacak

20 Şubat 2019 12:18, Çarşamba

Dünya genelinde depremlerin birçoğu Pasifik Ateş Çemberi adı verilen bölgede meydana geliyor. Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde olan Türkiye de aktif deprem kuşağı içerisinde bulunuyor. Kendisini deprem tahmincisi olarak tanımlayan Frank Hoogerbeets, bir dizi deprem tahminini geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşmıştı. Hoogerbeets, şubat ayında gezegen hizalanması yaşanacağını ve bunun etkilerinin Dünya için korkunç olacağını söylemişti. […]

Bu söz bile insanı ürkütüyor

20 Şubat 2019 08:58, Çarşamba

Özhaseki, Kanal 7 televizyonunda yayınlanan “İskele Sancak” programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. Belediyecilik ile ilgili yeterli tecrübeye sahip olduğunu belirten Özhaseki, şehircilik konusunda Ankara’nın eksiklerinin farkında olduğunu ve çalışmalarını da bu düzlemde yaptıklarını söyledi.   AK Parti ve MHP’nin sık sık gündeme getirdiği beka sorununa yönelik söylemlerin sorulması üzerine Özhaseki, seçim çalışmalarına başlarken […]

ABD’den kritik Türkiye ve Suriye açıklaması:
20 Şubat 2019 08:56, Çarşamba

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Robert Palladino, Suriye’den çekilme kararına sadık olduklarını ve bu süreç içinde güvenli bölge oluşturulması için Türkiye ile aktif şekilde görüştüklerini belirtti. Palladino, Bakanlıkta yapılan basın brifinginde gazetecilerin sorularını cevaplayarak, ABD’nin Suriye’den çekilme sürecine ve Türkiye ile olan temaslara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ABD’nin Suriye’den çekilme kararına sadık olduğunu fakat bunun için […]

2030’lu yılların meslekleri henüz icat edilmedi
18 Şubat 2019 10:45, Pazartesi

Gelecek Enstitüsü tarafından oluşturulan uzman paneline göre geleceğin henüz icat edilmemiş mesleklerinin oranını tam olarak tahmin etmek de aslında mümkün değil. Kar amacı gütmeyen Gelecek Enstitüsü, yeni çıkan trendleri tanımlıyor ve bu trendlerin küresel toplum üzerindeki etkilerini inceliyor. Enstitü, günümüz gençlerinin 2030 yılında sahip olacakları mesleklerin ne gibi görevleri yerine getireceğini, ne işe yarayacağını araştırıyor. […]

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir